Kartoitus seuravaatteiden tilauksesta!

23.10.2018

Aikomuksena toteuttaa seuravaatetilaus ja nyt haluttaisiin kuulla jäseniltä toiveita niitä koskien. 

Millaisia vaatteita toivoisitte? Takkeja (paksuja vai ohuita, pitkiä vai lyhyitä), paitoja (t-paitoja vai pitkähihaisia), välitakkeja/fleecejä/neuleita, pipoja vai jotain muuta? Olisko kiinnostusta myös tilata hevosille seuran logoilla varustettuja tavaroita kuten satulahopia, loimia, korvahuppuja tai jotain muuta? Onko jotain tiettyjä merkkejä miltä toivoisitte tuotteita?

Tällä hetkellä parhaalta tavalta toteuttaa tilaus vaikuttaa Suomen Ratsutarvikkeen tarjoama palvelu, jossa seuralle perustetaan oma verkkokauppa, johon ollaan etukäteen seuran toimesta valittu tietyt tuotteet tilattavaksi. Seura valitsee tuotteiden värit ja brodeeraukset niihin, jotta pysyy yhtenäinen linja. Tällä tavalla olisi helppoa jokaisen tilata silloin kun itselle sopii ne tuotteet mitkä itse haluaa. Tässä on esimerkki verkkokauppa: https://tallikaveri.fi/seura/salo/  Lisää infoa tästä jos ja kun tämä valitaan tilaustavaksi.
Mitä olette mieltä tästä? Saa toki ehdottaa, jotain muutakin muotoa tilaukselle!

Heränneitä ajatuksia voi käydä kommentoimassa seuran facebook ryhmässä olevaan postauksen tai lähettää sähköpostilla seuralle osoitteeseen gumbolenratsastajat@gmail.com. :)